CHEAT DAY - na co to je?

17. dubna 2016 v 18:17 | Luky |  ..:::::->KUCHYNĚ<-::::::..
Cheat day(prasečák) je volně přeloženo jako "podvodný den", tedy jde o den, kdy máte volno a "podvedete" svou dietu. Zní to lákavě, že? Musíte ze začátku vědět něco o svém somatotypu(ektomorf, mezomorf, endomorf) a na co konkrétně reagujete vy. Netřeba se bát, tělo to spíš uvítá, mysl to uvítá a vy se budete těšit na další tréninky. Po jednom dni neztloustnete stejně jako po jednom dni nezhubnete.Jde o to, že na dietě máte většinou stažené cukry na minimum(abyste se zbavili podkožního tuku) a tak vám ten cukr chybí a to nejen psychicky(jste nervózní a snadno se naštvete), ale také pod vlivem těžkých tréninků s těžkýma váhama(které jsou potřeba k zachování svalové hmoty) ubývá glykogen ve svalech(takže opticky vypadají menší) a v játrech(klid, to ani nepoznáte).
Proto se zařazují dny, kdy přijmete daleko více cukrů, abyste tělo nasytili, začal se tvořit glykogen a rozjeli zase metabolismus, protože při rychlém metabolismu to spalování jde líp.

Já to mám např. každý 5. den po 4 těžkých dnech na 130g(ještě to budu snižovat)
Jiní lidé mají takový den třeba jednou za 14 dní nebo jednou za měsíc... všechno záleží na Vašem somatotypu a na fázi, v jaké se nacházíte.

Doufám, že jsem Vám to trochu osvětlil.
V případě jakýchkoliv dotazů napište dolů do komentářů a já se pokusím odpovědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama