SPLNĚNÝ ŽIVOTNÍ SEN NEBO ZNIČENÝ ŽIVOT? 13. část - maturita II, operace – plastika, pauza od rehabilitace, posilovna

22. dubna 2016 v 7:30 | Luky |  MŮJ NEUVĚŘITELNÝ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH
V roce 2014 se konala pro mě již druhá maturitní zkouška, na kterou jsme psali generálku. Bylo těžké se to všechno naučit, zvlášť když tam nejste od prváku a unikají Vám tak některé souvislosti. Dopadlo to jak to dopadlo a jelikož to byla jen generálka a bylo to nanečisto, mohl jsem se aspoň doučit, co mi nešlo.
Učitelka, co jsme měli z účetnictví mi například řekla, že jestli se to pořádně nenabifluju, tak žádnou maturitu neudělám(účetnictví bylo 40 % zkoušky). Trochu jsem z toho stresu zhubl, ale k čemu mi to bylo, když jsem byl pořád slabý jak čaj.Maturovalo se: z již zmiňovaného účetnictví(příklady), obchodní dopis a databáze kontaktů(na PC), ekonomiky(příklady), managementu(teorie), marketingu(tam se měl udělat projekt v Power Pointu prezentující naši fiktivní firmu) - to byla školní část. Potom byla státní část - Čeština a literatura(ústně) a Anglický jazyk(3 části - čtení a pochopení textu, dopis a slohovka a konverzace s učitelem). Na ostrou maturitu jsem tomu účetnictví věnoval nejvíc času a vyplatilo se. Ostatní taky docela ušlo, jen ekonomiku jsem měl strašné nervy a myslím, že jsem nic neměl dobře a management jsem si nepamatoval, takže jsem to neudělal.


Někteří září v září, ale já jsem si to nechal až o rok později, takže od začátku roku 2015 jsem se učil(psal jsem ji s jedním spolužákem a o rok mladšími maturanty) a nakonec jsem z toho měl za 2 a maturitu. Lidi s tím nadělají… a mě to stálo jen 5 pokusů :D.


Na začátku roku 2014 se dělala plastika hrudníku pomocí expandérů. V té době jsem již normálně cvičil, avšak některé pohyby rukou byly bolestivé a táhly. Ty plastiky se u popáleného pacienta musí dělat celý život, protože keloidní jizva má tu vlastnost, že ztvrdne, smršťuje se a zkracuje, což má za následek to táhnutí. Nota bene u mě, když posiluju a rostu, tak roste sval a kůže s podkožím nemá jak růst, to vede ke zkrácení a může se projevit i lehká skolióza, jako u mě. A dost to bolí a trvá, když se to napravuje(není to rozmezí měsíců, ale roků, kdy na to musíte myslet denně).


Už slyším někoho jak říká: "tak nemáš posilovat…" co prosím? Si asi myslíš, že zůstanu stejný, po tom, co jsem zažil a chceš mě vidět dole, tam, kde jsi i ty, jenže takovou radost ti neudělám. Máš smůlu. Já ukážu, dokážu všem a hlavně sobě, že se dokážu vrátit. Že se vrátím! Tak se uč a tiše sleduj…
Nicméně, takových pochybovačů je plno, ale takových jako já moc není, jestli vůbec někdo.


Od června 2013 jsem nechodil na žádné rehabilitace, protože jsem v tom neviděl potenciál a možnost se posunout. Dělali jsme to samé furt dokolečka a mě to přestávalo bavit.
To byl jeden z důvodů, proč jsem začal pořádně v posilovně. Další a ne poslední důvod byl, že mi to doporučil fyzioterapeut(je to logické, protože -paréza se musí protahovat a posilovat). Základní know-how o tréninku jsem měl a myslel jsem, že mi to bude stačit dělat kondičně, to byl jeden z velkých omylů.

Další omyl bylo to, že jsem myslel, že budu moci jíst jako dřív a že mi bude stačit porce masa k obědu a vločky s proteinem k snídani. Těch omylů bylo daleko víc, ale za takové informace se běžně platí, tak to nebudu vytrubovat do světa, to dá rozum. Navíc jsem si tím musel projít a nebylo to zrovna nejlevnější ani nejrychlejší, jinak bych byl už jinde. V prosinci 2014 jsem slavil 23. narozky, které jsem si ani moc neužil, protože jsem hodně hlídal stravu, abych aspoň nejedl nezdravé jídlo.


konec 13. části
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama