Květen 2016
"Je to na internetu, musí to být pravda!"

18. května 2016 v 7:53 | Luky |  TÉMA TÝDNE
"Je to na internetu, musí to být pravda!" Přesně tak uvažuje drtivá většina společnosti, hlavně starší ročníky, které s internetem nejsou moc velcí kamarádi. Internet je pouze médium(médium je něco jako zprostředkovatel) jako například televize. Také ale nevěříte všemu, co dávají třeba ve zprávách. Nebo ano?
Když se na to podívám z hlediska uživatele počítače, tak například blog, stránku, e-shop, profil na různých sociálních sítích atd. si může dnes úspěšně založit úplně každý. Když to zvládnu já, proč by to nezvládl každý. Samozřejmě každý si tam může napsat cokoliv ho napadne, jako já tady teď, stejně tak u televize říct to na kameru.
A když se špatné informace chytne nějaký naivka, vzniká tak řada konfliktů a obviňování. Takže si vždy ověřit, odkud vítr vane, tedy kdo se skrývá za obrazovkou.
Samozřejmě existují seriózní internetové stránky s ověřenými a pravdivými informacemi a přestože je jich jako šafránu, všechna čest jim.
Stále platí důvěřuj, ale prověřuj. Proto říkám:"Je to na internetu, NEmusí to být pravda!"

SPLNĚNÝ ŽIVOTNÍ SEN NEBO ZNIČENÝ ŽIVOT? 14. část - PRAHA, ČESKÉ BUDĚJOVICE, BRNO, KOLO, VYSOKÁ, OTEVŘENÝ KONEC

1. května 2016 v 16:41 | Luky |  MŮJ NEUVĚŘITELNÝ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH
Prázdniny 2015 jsem strávil v Praze chozením po památkách jako je Pražský hrad, Karlův most nebo Žižkovská věž a odtud do Budějovic a na Lipno a pak do Brna.
Měsíc předtím jsem ještě ležel v nemocnici v Hodoníně na izolaci se slepákem, Kampylobakteriózou a Salmonelózou a ještě jsem tedy dobíral antibiotika.